Najnovšie príspevky, hodnotenia poroty a vypadávajúci z Hlasu Česko Slovenska

nedeľa 15. apríla 2012

Druhe finálové kolo Hlasu Česko Slovenska

V druhom finálovom kole Hlasu Česko Slovenska sa predstavili súťažiaci z tímov Michala Davida a Dary Rolins.

Druhý live prenos otvoril tím Michala Davida:

Petr Kutheil - úspešný hit od Karla Gotta Lady Karneval, ktorý Karlovi napísal Karel Svoboda

Petra po dospievaní v druhom finále Hlasu ohodnotili nasledovne:
Dara: Máš miesto v tejto súťaži, ale skritizovala, že jej chýba ľahkosť v speve
Patrik: hlas máš, o tom neni žiadnych pochýb, ale ľudia, ktorí posielajú SMSky tak mi to prišlo také staromódne, na muzikály možno áno, ale na showbiz je to veľká latka, ale spievať vieš, o tom niet pochýb.

Pepa Vojtek: Mne se to líbilo, líbila se mi tvá odvaha, že si do toho šel, protože mal si na výber mohol si si vybrať anglický hit, ale vybral si si aj tak hit, mne sa to páčilo.

Michal David: My sme si povedali, ako to ma vyzerať, išli sme do českej pesničky, lebo sme český národ a ľudia chcú počuť české pesničky a my sme im ju dali. Možno trochu staromódne ale dal si to!

Kateřina Petráňová - 24 rokov I will survive od Glorie Gaynor
Patrik: veľmi dobrý výber pesničky, veľmi dobrá farba hlasu, čo sa mi hneď páčílo, čo by som skritizoval je pohyb na javisku

Kateřinu v druhom finálovom kole ohodnotila porota takto:
Pepa: Som si tu poznačil tanec, ale tiež nie som tanečník, tak by som to nehodnotil. Sa mi zdalo, že si ťa tí dvaja chlapci rozhodili a že si sa strácala v tónine a v rytme
Dara: chcem Ti povedať, že vyzeráš skvele, a si môj najobľubenejší člen Michalovho tímu, máš neuveriteľnú farbu hlasu, si taká Amy Whitehous, a tlieskam Ti aj s tým tancom
Michal David hodnotil takto: Katka urobila si mi radosť, v tvojom hlase je sexepíl, čo by som ti vytkol, je že to nevieš predať ľuďom, musíš spievať pre nich a nie iba pre seba.
Katak v rozhovore s Tinou prezradila, že sa jej podarilo za posledný rok shodiť 17 kg.
Ak budete hlasovať, môžete vyhrať Hyundai i30.

Brunno Oravec - slovenský muzikant, ktorý sa podobá na Michala Davida zaspieval pieseň od kanadského speváka Briana Adamsa - Please forgive me.
Hodnotenie Brunna Oravca od poroty v druhom finále:
Pepa: môj obľubený spevák, mne sa to veľmi páčilo, všetká česť,
Dara: v mojom prípade je ťažké kritizovať speváka, si si istý, máš storočnú skúsenosť. Možno by som Ti vytkla, že v tých horných tónoch si bol máličko pod tónou
Patrik: máš to v sebe, možno by si mohol dať do výrazu, lebo v televízií to bolo take kaprujúce
Michal: ešte je veľa možností aby si sa prezentova s klavírom, dal si tam emócie, dostal si sa do extázy, ktorú si tam dal, mne sa to veľmi páčilo a budem Ti držať palce.

Leoš: Aký je rozdiel medzi slovenským a kanadským drevorubačom. Žiadny, obidvaja si za týždeň zarobia na cestu do Prahy.

Alžbeta Pažoutová s rešpektom pred priamym prenosom zaspievala Who Knew od Pink
Jej spev a farbu hlasu hodnotili takto:
Dara: Zdravím, aj moja obľúbená pesnička, to môžu spievať len veľké speváčky ťažka vec, preto mi bude ťažké kritizovať. Neladilo mi to v tých spodných tónoch asi si istejšia v tých horných tónoch tam si sa mi páčila viac.
Patrik: Boli tam isté intonačné nedostatky a keďže je to hlas, tak by to malo byť bezchybné. Bolo to také nemastné neslané, chýbal tam výraz.
Pepa: máš takú dievčenskú farbu hlasu, ale mne tam chýbala energia v tom speve, to odovzdávaní radosti do okolia. Tá pesnička je veselá, pretože je svižná, spievala si to celkom dobre, ale tá energia mi tam chýbala.
Michal: No tak ako som kritický k ostatným a bohužial všetci traja majú pravdu, možno aj vďala rozladenej gitare. Mal som dojem, že to máš úplne pod palcom, ale ono to tam nakoniec nebolo. Som z toho trošku rozpačitý, ale tí čo boli pred Tebou, tak musím povedať, že doteraz si bola najhoršia.

David Wingartner 27 rokov sa v druhom finálovom kole Hlasu predstavil s piesňou Personal Jesus od Depeche Mode - Rich out and touch faith vo verzii Merlin Manson.

Patrik: Ty si vo výberoch naslepo spieval R.E.M. lebo teraz som z toho zmätený, lebo tam si mal inú farbu hlasu. Zatial jedno z najlepších čísel
Pepa: Mne sa to tiež veľmi páčilo, dobre, že ste s Michalom nekalkulovali a že si si vybral túto pesničku. Ak by som mal teraz mobil, tak ti hned pošlem hlas.
Dara: Chcem Ti povedať, že si ma veľmi prekvapil, sa mi to veľmi páčilo si ako taký škriatok, ktorý vyskočí s krabičky. Tlieskam Ti, zábava veliká, bavila som sa.
Michal: Tak ja Ti poviem, že na korepetícii som bol rozpačitý z tejto pesničky, ospravedlnujem sa Ti, že so nebol presvedčený o výbere tejto pesničky. ďakujem kapele, že to tak dala, a som rád, že som nechal výber na Tebe.


Ivana Bagová 19 ročná študentka herectva, ktorej snom je stať sa speváčkou si do druhého finále Hlasu vybrala pesničku od Whitney Houston - I will Always Love You

Veľmi pekne zaspievanú skladbu a Ivanin výkon v druhom live prenose porota zhodnotila takto:
Pepa: no Whitney ťažký oriešok, jedna z najťažších speváčiek na svete, ale videla si sama, všetci stáli.
Dara: zdrávim Ťa Ivanka, potlesk, ktorý si si zaslúžila, užila si si to, tlieskam.
Patril: Vo väčšine čo som počul spievať Whitney od iného interpreta to dopadlo katastrofálne, ale od Teba to dopadlo bravúrne. Ale pôsobíš na mňa ako taká spievajúca teta na to koľko máš rokov.
Michal: Myslím si, že toto bolo drsné od Rytmusa, ale pre mňa toto bol zatiaľ najlepší spevácky výkon, a toto je spevácka súťaž. Som rád, že si to dala bez chyby. Toto je pre mňa speváčka, toto je pre mňa Hlas Česko Slovenska.

Tím Michala Dávida uzavrela reklama... inak Markíza sa práve kvôli množstvu reklamy už veľmi nedá pozerať, takže Hlas Česko Slovenska je posledný program, ktorý na Markíze sledujem. Naozaj nezávidím ľuďom a blogom na medialne.sk, ktorí musia sledovať TV a ešte o tom aj písať. Tak ponúkam výber aj z reklamy ;)

Páčilo by sa Vám preskočiť 3 splátky hypotéky, dopriať si do nového bytu to po čom ste vždy snívali. Najrýchlejšia hypotéka, ktorá zaplatí až tri splátky za Vás.

Zostávajú Vám na konci mesiaca peniaze navyše, splaťte si nimi svoju hypotéku rýchlejšie. Pridajte ku svojej splátke peniaze navyše a splaťte rýchlejšie svoj hypotekárny úver.

Tím Dary Rolins odštartoval spoločnou pesničkou všetkých 6 spevákov hlasu spolu s Darou.

Dominika Šuľáková 19 ročná finalistka hlasu česko slovenska, ktorá chcel byť modelkou, ale nevyšlo je to. Študentka marketingu, ktorú to ťahá k spevu a zaspievala skladbu od Bruna Marsa - Granade - You know I'd anything for ya.

Pepa: Ahoj, krásne super, akurát taká malá rada, nevypadávaj z roli, keď raz nastúpiš, tak pokračuj, až dokým by ťa mali odniesť.
Michal: musím povedať, že ma naozoaj bavíš na tom javisku. Mi pripomínaš o 50 rokov mladšiu Tinu Tarner. Moc sa mi to páčilo
Patrik: Veľmi dobrý výber, perfektne zaspievané, nenormálna hlasu, páčilo sa mi to, ako sa pohybuješ na javisku, takáto postavička chýba u nás v showbiznise, prajem Ti veľa štasťia.
Dara: som na Teba pyšná, dala si to strašne dobre, a presne ako hovoril Patrik ty si showbiznisová a patríš tam, zaspievala si to že wau.

Miloš Novotný divoká karta Evropy 2 bojoval v druhom live prenose so skladbou od Maroon 5 - This Love
Michal: Ahoj Miloš, na mna to pôsobilo sympaticky, určite budeš mať ťah na bránku u dievčat. Prajem Ti.
Rytmus: zaspieval si to dobre, ale ostatné veci, ktoré som sledoval, teraz Ti radím, skús zapracovať na pohyb na pódiu a výraz na kameru, lebo si to zaspieval ako utiahnutý chlapec, mal by si trénovať pred zrkadlom.
Pepa: no nerieš zrkadlo, to robia iba baleťáci, hodnotenie nechám na Darinku.
Darinka: ja som bola spokojná, viem, že nie si uťiahnutí chlapec a dúfam, že to nabudúce ukážeš. Ja ti tlieskam.

Zase reklamaaaaaaaaaaa, hruza.

Katarína Demská 21 ročná speváčka z Darinho tímu si vybrala pesničku od Georga Michaela - Freedom.
Michal: tak Freedom je pesnička s obrovským nábojom, mne tam ten náboj a emócie chýbali. Frázuješ a spievaš výborne, ale ten profesionálny výraz mi tam strašne chýbal.
Rytmus: mne sa nepášil ani spev ani frázovanie, mal som pocit, že si bola v strese, sorry ale pre mňa to bol jeden z najslabších vystúpení
Pepa: mne tam tiež chýbal ten náboj, neviem, či to je tím, že keď ženy spievajú chlapské pesničky
Dara: nerada ale musím priznať, že súhlasím, nebol to výkon na 100 percent.

Zuzana Mikulcová, študentka konzervatória ktorej sa spev stal hlavným si v hlase vybrala najúspešnejší hit od Alicie Keys - No One. Ako jej vystúpenie zhodnotili "koučovia":
Patrik: no super, veľmi cením že si frázovala a spievala si to po svojom, to znamená, že si ukázala svoju osobnosť, ako to cítiš a hodnotím to ako vysoko profesionálny výkon
Pepa: perfektný výkon a je vidieť, že aj keď je pesnička pomalá s teba to srší ta energia
krásny prirodzený prejav, ty si pripravená speváčka, potreuješ jeden vlastný hit.
Dara: Zuzka ty si hviezda, ty nepotrebuješ vyhrať prehrať, máš všetko čo má speváčka mať.


Hlasujúci môžu vyhrať zájazd do Maroka a všetci ostatní získavajú okamžitú reklamu.
Poškodené vlasy a nič nepomáha? Vyskúšajte predĺžené vlasy online.

David Bisek 24 ročný študent podnikateľskej školy v druhom finálovom kole bude bojovať o SMS hlasy s piesou Closer od Ne-Yo
Pepa: ty si strašne veselý človek a si strašne pohodový chalan a nech Ti to vydrži čo najdlhšie a držím Ti strašne palce, si zábavný a sa mi to veľmi páči.
Michal: už som to hovoril minule, že sa hodíš do showbiznisu a dnes to bolo super a a ruka to robil Jackson iba občas.
Rytmus: bolo to zaspievané dobre a keďže mám rád Neya, tak som to porovnával, a chýbala mi tam trochu rytmika, ale hodnotím to ako lepšie číslo.
Dara: ja to hodnotím ako výrazne dobré číslo. Začiatok bol neistý ale v refréne si sa rozbehol a potom to bolo že wau.

Simona Hégerová najmladšia 16. ročná súťažiaca v Hlase Rihanna - We Found Love (in hopeless place) a jej vystúpenie ohodnotili dakto:
Michal: nemôžem opomenúť, si sa tam stratila v rytmu, ten tanec bol dobrý ale si sa tam zamotala, ale myslím si, že by si mohla byť adeptkou na speváčku, dobre vyzeráš a patríš do showbiznisu
Patrik: no moc ťa možno nepoteším, mne sa to až tak nepáčilo. Ja mám pocit, že ti to nesadlo, že to bolo ukričané a miestami ma to nudilo, že si stála na mieste a ten javiskový prejav hrania na kameru bol amatérske.
Pepa: ja som teraz tročku zaskočený a mne to vôbec nepripadalo špatný, ale takú radu od profíka, že keď urobiš chybičku, tak Ťa to nesmie rozhodiť. Musíš z toho vykorčulovať tak, aby si to ľudia nevšimli. Ja by som sa toho nebál, máš tam plyšákov dosť.
Dara: ak okrem toho že Simča dobre vyzerá, tak máš to ako dobrú školu, si na dobrej ceste, zaspievala si to skvele a mám s Teba radosť.

Súťažiaci spolu žijú v Hoteli Praha, a čo by urobili s výhrou 100 000 Eur. Do čoho by ich investovala? Niečo by ušetrila, niečo by išlo na dovolenky myslím si, že možno by v lete 2012 navštívila aj Chorvátsko a letenky najlepšie ak by rezervovala cez internet, boli by tak určite lacné, lebo by si mohla vybrať z viacerých leteckých spoločností tú najvýhodnejšiu cenu.

Ospravedlňujem sa za preklepy, ale bolo to písané live počas prenosu a počas hodnotenia poroty. Ak chcete vyskúšajte si jedno hodnotenie prepísať koľko toho stihnete... Trochu odbočka, ale na školách by sa asi fakt mohol učiť strojopis ;) pokračovanie zajtra vo vyraďovaní.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára